ANASAYFA

MECMUA

Kamera Ekipmanları Teknolojisinin 5 Yeni Harikası
PİRAYE

 

Günümüzde teknolojinin herhangi bir alanında gelişmeleri günü gününe takip edebilmek çok zor. Kamera ve kamera ekipmanları açısından  da durum farklı değil. Bu alandaki en büyük yardımcılarımızdan biri olan thegadgetflow.com sayfasına baş vurarak sizin için 2018 yılında taze çıkmış bazı kamera ekipmanlarını derledik. Bazıları yeni satışa çıkmış, bazıları henüz destek bekleyen aşamadalar. 

 

1 - Wunder360 S1 Çok Fonksiyonlu 360 Derece Kamera 

 

wunder360 s1

 

Wunder360 S1 oyun platformlarına 3B modelleme yapılmasını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilmiş. YZ (Yapay Zeka) destekli bir 3B kamera taşıyan Wunder360 fotoğraf ve videoları tarayarak modelleme yapıyor. Ek olarak, sahip olduğu etkileyici YZ özelliği yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar çekmenizi de sağlıyor. Bu görüntüleri Wunder360 kendi içinde 360 derece olacak şekilde birleştiriyor, sizin ayrıca bir yazılım kullanmanız gerekmiyor. Gene YZ destekli bir akıllı takip sistemi var, kamerayla takip etmek istediğiniz nesneyi seçebiliyorsunuz. Gayet etkili bir stabilizasyona sahip, en sallantılı ortamda bile rahat çalışabiliyorsunuz. Küçük ve hafif olmasının yanısıra su altı çekimlerine uygun bir koruyucusu da var. Bütün bunların üzerine, 3B materyallerinizi rahatça üretip paylaşabileceğiniz bir bulut platformu da oluşturmuş. Bu hizmet içinde 3B yapılandırma, çevrimiçi 3B içerik oyunculuğu, 3B içerik saklama ve paylaşma özellikleri var. 

 

2- SKOUT Kamera Taşıyıcı Sistem

 

kamera taşıyıcı sistem

 

SKOUT'un taşıyıcı sistemi handsfree, yani el sürmeden çalıştırma özelliği var, dolayısıyla kameranız her an kullanıma hazır. Hemen her kameraya ve dürbünlere uygun, rahat ve güvenli bir askı sistemi. Rahatlık yanında hareket kolaylığını da ön plana çıkaran SKOUT, anında takılıp çıkarılan hafif bir yapı üretmiş. Tek yapacağınız, askıyı başınızdan geçirip göğüs üzerinde tokalarını takmak. Pozisyon sabitleyici özelliği sayesinde siz serbestçe hareket ederken kameranız stabil kalıyor. Koşarken, tırmanırken ya da bisiklet veya motor sürerken kameranın vücudunuza çarpmasını engelliyor. Skout'un geliştirdiği Çevir ve Kilitle sistemi ile tek bir hareketle kamerayı kilitleyebiliyorsunuz. Kameranızı her hava koşulunda koruyan bir de koruyucusu var. kaza sonucu düşmeleri öneleyecek zincirleri ve gizli cebi de cabası. 

 

3 - Katlanabilir Stüdyo Işık Kabini

 

 

Katlanabilir Stüdyo Işık Kabini ile kusursuz ürün fotoğrafları çekmek çok daha kolay hale geliyor. Bu taşınabilir ışıklandrıma ürün fotoğrafçılğı için gayet iyi bir çözüm. Katlanabilir yapısı ışık kabinini pratik ve taşınması kolay yapıyor. İşe başlamak için yapmanız gereken, stüdyonun çadırını kurmak, düğmeyi uygun pozisyona getirmek ve güç kaynağı ışığına bağlamak. Böylece, alengirli hazırlıklara girişmeden yüksek kaliteli ürün fotoğrafı çekmeye başlayabilirsiniz. Işık kabini telefonunuzla bile profesyonel kalitede görüntü almanızı sağlıyor. İşiniz ürün fotoğraflamak değilse bile eğer zaman zaman çeştili ürün fotoğraflarına ihtiyaç duyuyorsanız bu ürün tam size göre. 

 

4 - Omnio Lamp Taşınabilir Işıklandırma Ekipmanı

 

 

Omnio Lamp ışıklandırma ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir ürün. Bu hafif ve çok yönlü lamba, aynı anda dört açıdan yumuşak bir ışık sağlayan dört dönerli kol ile geliyor. Üzerinde 264 adet LED bulunuyor ve 4200 lümenlik profesyonel bir aydınlatma sağlıyor. Omnio Lamp'in kolları 120 dereceye kadar açılabiliyor. Ters çevrildiklerinde bu kolların her biri farklı yönlere doğru iki ayrı ışık hüzmesi çıkarıyor. Nerdeyse kapalı haldeyken ince ve tam isabetli bir ışıklandırma ve açıldığında ise geniş bir ışıklandırma seçenekleriniz var. CRI 98,9 ile cilt tonları açısından daha bir ışık yakalıyorsunuz. Programlanabilir 12 düğmesi, renk sıcaklığını ve parlaklığı ayarlarken kolay ve net çalışabilmenizi sağlıyor. Standart üç ayağı, çengeleleri ve askıları sayesinde kolayca taşınabilir, uyumlu ve hareket kapasitesi yüksek bir ekipman. 

 

5 - Canon IVY Mini Fotoğraf Yazıcısı 

 

 

Canon IVY mini yazıcı ile fotoğraflarınızı çektiğiniz anda çıktısını alabileceksiniz. Cep boyutundaki bu alet arkadaşlarınız ve ailenizle fotoğraf paylaşmanızı yeni bir boyuta taşıyor. Canon IVY doğrudan akıllı telefonunuzdan ya da sosyal medyadan 5 X 8 fotoğrafları anında çıktı olarak almanızı sağlıyor. Çıktıyı almadan önce fotoğraflarınıza etiket, emoji, çerçeve, filtre ve yazı da ekleyebiliyorsunuz. Yazıcının çizgi eklentisi sayesinde fotoğraflarınıza çizgi ve el yazısı da koyabilirsiniz. Zınk fotoğraf kağıtlarının arkasında özel bir tabaka var, eğer isterseniz bunu sıyırıp çıkarıyor ve fotoğrafı çıkartma haline getirebiliyorsunuz. Bu kağıt aynı zamanda, ıslanmaya, yırtılmaya ve kirlenmeye de dayanıklı. Telefonla aynı boyda olduğu için taşıması da son derece kolay. 

 

 

 

 

 

Eskişehir Web Tasarım